Catering pudełkowy pomysłem na biznes

Życie w pośpiechu sprawia, że coraz częściej nie mamy czasu na przygotowanie sobie pełnowartościowego posiłku. A jedzenie byle czego połączone z niemalże zerową aktywnością fizyczną nie może prowadzić do niczego dobrego. Przez to wszystko stajemy się senni i nie mamy na nic siły. A przecież jedzenie zbilansowanych i zdrowych posiłków jest ważniejsze niż większość z nas sądzi. Dlatego w tych czasach furorę robi catering pudełkowy. Jest to pomysł na biznes, który celnie trafia w potrzeby społeczności.

Jedzenie na wynos

Korzystając z usług cateringu zapewniamy sobie codziennie 5 zbilansowanych posiłków o wyznaczonej przez nas kaloryczności. Każdego dnia rano dostajemy pod drzwi pudełka ze świeżo przygotowanymi potrawami, mającymi zapewnić nam sytość przez cały dzień. To idealne rozwiązanie dla osób będących na różnego rodzaju dietach – jeśli wykupimy pakiet posiłków o danej ilości kalorii nie musimy samodzielnie wyliczać swojego dziennego zapotrzebowania i mamy wszystko podane jak na tacy.

Przygotowane przez wykwalifikowanych kucharzy i następnie dostarczone nam pod nos posiłki możemy zabrać ze sobą gdziekolwiek, ponieważ są one szczelnie zamknięte.

Różnorodność

Firmy cateringowe oferują diety różnego rodzaju. Możemy zamówić posiłki wegetariańskie, mięsne, pozbawione glutenu czy laktozy, a także takie, które są specjalnie przygotowane dla osób aktywnych fizycznie. Każdy z tych rodzajów ma codziennie inne menu. Dzięki temu jedzone przez nas potrawy nie są w stanie nam się znudzić – inaczej niż w przypadku gotowania w domu, kiedy chcąc zaoszczędzić czas przygotowujemy posiłki na cały tydzień, a już trzeciego dnia jesteśmy załamani monotonnością smaku.

Koszty

Niestety korzystanie z cateringu pudełkowego nie jest tanim rozwiązaniem. Z drugiej strony jeśli podliczyć wszystkie kupowane spontanicznie przez nas przekąski i lunche, na pewno również okaże się, że na jedzenie tracimy większość naszej pensji. Sami musimy zapytać siebie, czy jesteśmy w stanie zainwestować taką ilość pieniędzy w nasze zdrowie i wygodę.