Sukces Nestlé

Niektóre firmy osiągają niesamowity sukces, którego zazdrości im nie tylko każdy mniejszy przedsiębiorca, ale i bezpośrednia konkurencja, która wcześniej czuła się bardzo bezpieczna na rynku. Taki sukces właśnie osiągnęła firma Nestlé, która właśnie osiągnęła 150 lat swojej działalności, zatrudniając tysiące pracowników z całego świata.

Każdy zna i jada produkty Nestlé. Nieważne czy jadasz dużo i często, czy jesteś typowym niejadkiem, który wybiera tylko konkretne produkty i tylko niektóre z nich. Produkty żywnościowe Nestlé zna każda osoba na całym świecie. Czasami mogą nie kojarzyć samej marki, jednak na pewno znają takie nazwy, jak Nesquik, Aero, Cini Minis, czy też Cookie Crisp. Jednak ta firma to nie tylko słodycze, to też kawa, mrożone jedzenie, lody, a nawet butelkowana woda i jedzenie specjalnie dla dzieci.

Od czego się zaczęło?

Szwajcarska korporacja Nestlé powstała w 1866 roku, założona przez niemieckiego farmaceutę Henriego Nestlé. Oczywiście, to właśnie dzięki jego nazwisku firma nosi dziś taką nazwę. To właśnie on jako pierwszy wynalazł jedzenie dla dzieci, które swoją bazę zawdzięczało mleku. Produkt okazał się wielkim hitem, które uwielbiało każde dziecko. Oznaczało to, że również i rodzic spędzał mniej czasu na próbach nakarmienia swojej pociechy. Ta niewielka firma stworzona przez jednego człowieka szybko zyskiwała propozycje nawiązania współpracy z innymi przedsiębiorstwami.

Od tamtych czasów wiele się zmieniło. Teraz Nestlé to multimiliardowa korporacja, która nadal pozostaje firmą rodzinną. Jednak teraz posiada ona oddziały w stolicach każdego dużego państwa na całym świecie.

A w przyszłości

Aktualnie Nestlé pracuje nad rozszerzeniem swojej oferty o produkty kosmetyczne, a dokładnie do pielęgnacji cery. Jednak dopiero dwa lata temu rozpoczęli badania nad stworzeniem idealnego produktu, który w pełni zadba o zdrowie każdego klienta. Nestlé spędziło już ponad 350 milionów dolarów na badaniach dermatologicznych oraz produkcyjnych. Należy tylko czekać na ich efekty.