Rewolucja w Lotto – czy już niebawem możliwa będzie płatność kartą?

To niezwykła wiadomość dla wielu miłośników Lotto. Już w przyszłym roku pojawi się możliwość płacenia za kupon przy użyciu karty bankowej. Totalizator Sportowy rozpoczął pracę nad wyposażeniem kolektur w odpowiedni sprzęt płatniczy.

Jeszcze większe szanse na wygraną?

Jeszcze kilka dni temu informacja ta pozostawała niepewna. Totalizator Sportowy nie potwierdzał oficjalnie tych doniesień. Jednak pewne głosy przemawiające za takim obrotem spraw słychać już było w Ministerstwie Rozwoju, które od pewnego czasu zabiega o podarowanie Polakom większej swobody w obrocie bezgotówkowym. Kolejnym przywilejem ma stać się możliwość zakupu kuponu Lotto za pomocą karty bankowej.

Kuszące pogłoski

Obecnie Totalizator Sportowy potwierdza, że pracuje nad wyposażeniem kolektur z terminale płatnicze, które umożliwią zaopatrywanie się w kupony za pomocą kart bankowych. Trwają właśnie analizy oraz przeliczanie korzyści, dlatego wciąż nie wiadomo, czy i kiedy tego typu możliwość zostanie wprowadzona do polskich kolektur. Jasne jest jednak, że tego typu plany są realne.

Tylko, jeśli masz drobne

W tym momencie za kupony Lotto można zapłacić wyłącznie gotówką, mimo że kolektury dostępne są obecnie zarówno większych punkach handlowych, jak i w małych osiedlowych sklepach. Jest to zarazem ostatnie miejsce, w którym nie doszło do wprowadzenia tego typu udogodnień. Na ten krok zdecydowała się Biedronka w 2014 roku, która przez długi czas pozostawała jednym z największych dyskontów odmawiających klientom płatności bezgotówkowej.